Опис
Склад
1 мл препарату містить:
триклабендазол — 50 мг
альбендазол — 100 мг
Опис
Рідина білого або світло-жовтого кольору, без запаху.
Фармакологічні властивості
Антигельмінтик широкого спектра дії. Ефективний проти преімагінальних і статевозрілих стадій фасціол на ранній стадії інвазії, а також дикроцелій — Fasсiola hepatica, F. gigantica, Dicrocoelium lanceatum, нематод ШКТ і легенів — родин Dictyocaulus, Haemonchus, Ostertagia, Marshallagia, Trichostrongylus, Nematodirus, Cooperia, Oesophagostomum, Bunostomum, Chabertia тощо, статевозрілих цестод родів Moniezia, Trisanosoma.
Альбендазол належить до групи бензимідазолів. Гальмує білковий (тубулярний) синтез, у результаті порушується надходження і внутрішньоклітинне транспортування поживних речовин, обмін субстратів речовин (аденозинтрифосфорної кислоти і глюкози), через гальмування фумаратредуктази знижуються мітохондріальні реакції, що спричинює загибель паразитів.
Швидко метаболізується в печінці під час первинного проходження. Основний метаболіт — альбендазолу сульфоксид — ефективний для лікування інфекцій тканин. Він метаболізується у вторинний метаболіт альбендазолу сульфон та інші окислені продукти. Час досягнення Cmax альбендазолу сульфоксиду становить 2-5 годин. Виводиться з жовчю через кишечник у вигляді активного метаболіту альбендазолу сульфоксиду, невелика кількість виводиться з сечею.
Триклабендазол взаємодіє з рецепторами тубулозолу, що призводить до порушення дії тубуліну, однак не дає тератогенної дії на тварин. Пригнічує синтез протеїну в фасціолах та може руйнувати окислювальне фосфорилювання, що спричинює загибель фасціол усіх форм розвитку протягом кількох годин після введення препарату.
Після потрапляння в організм швидко засвоюється у ШКТ і метаболізується печінкою до сульфоксиду, а в подальшому — до триклабендазолу сульфону, які також мають антигельмінтну дію. Виводиться з жовчю та калом, невелика кількість (4-10%) — з сечею та під час дихання (0,05%). Незначна частина накопичується в тканинах організму та молоці.
Рекомендації щодо застосування
Лікування та профілактика великої рогатої худоби, овець, кіз за захворювань на фасціольоз та асоціативні гельмінтози (буностомоз, гемонхоз, дикроцеліоз, диктіокаульоз, монієзіоз, тизанієоз, хабертіоз тощо).
Спосіб застосування та дози
Перед застосуванням емульсію ретельно збовтують, використовують одноразово з водою в таких дозах на 10 кг маси тіла:
велика рогата худоба — 1 мл;
вівці, кози — 0,75 мл.
Лікувально-профілактичну дегельмінтизацію худоби, що пасеться на пасовищах, проводять на початку стійлового періоду.
Застереження
Після останнього застосування препарату забій тварин на м“ясо дозволяється через 20 діб, людям вживати в їжу молоко можна через 4 доби.
Протипоказання
Не призначати самкам у першу третину вагітності, вівцематкам в період парування і в перший місяць після виведення баранів із отари.
Умови зберігання
У сухому, темному, недоступному для дітей місці при температурі від +4 до +25 °С.
Термін придатності
2 роки.
Характеристики
Вид животных |
Крупный рогатый скот (КРС), Овцы, Козы |
Лекарственная форма |
Суспензия |
Объем |
50 |