Опис
Опис
Прозорий, жовтуватий, жовтий або коричнево-жовтий розчин.
Склад
1 мл розчину містить діючі речовини:
імідаклоприд - 100 мг,
моксидектин - 25 мг.
Допоміжні речовини: спирт бензиловий, пропіленкарбонат, бутилгідрокситолуол (Е 321), троламін.
Фармакологічні властивості
АТС vet класифікаційний код АТС vet: QP54, ендектокциди (QP54AB52, моксидектин; QP53AX17, імідаклоприд).
Імідаклоприд, 1-(6-хлоро-3-піридилметил)-N-нітро-імідазолідин-2-іліденамін є ектопаразитицидом, що належить до класу нітрометилен-гетероциклічних сполук. Група хімічного складу інсектоакарицидів - неонікотиноїди. Імідаклоприд має високу спорідненість до нікотинових ацетилхолінових рецепторів у постсинаптичних ділянках центральної нервової системи (ЦНС). Він взаємодіє з нікотинергічним рецептором ектопаразита, розміщеним на постсинаптичному нейроні, порушує передачу нервового імпульсу по ньому, та призводить до паралічу та загибелі ектопаразита. Імідаклоприд ефективний проти личинок та імаго бліх. Через слабку взаємодію з нікотиновими рецепторами ссавців та низький рівень проникнення через їх гематоенцефалічний бар“єр, діюча речовина практично не впливає на ЦНС ссавців.
Моксидектин, 23-(O-метилоксим)-Е28249 альфа - макроциклічний лактон другого покоління з групи мільбеміцинів. Це паразитицид, активний проти багатьох ендо- та ектопаразитів. Моксидектин активний проти личинок (стадії L3, L4) Dirofilaria immitis. Він також активний проти нематод травного каналу та дихальних шляхів. Моксидектин взаємодіє з гама-аміномасляною кислотою та глутамат-пропускними хлорними канальцями паразитів. Це призводить до відкриття іонних хлорних канальців на постсинаптичній мембрані, збільшення іонів хлору та незворотного зниження м’язової активності, паралічу та загибелі паразитів.
Препарат має стійку дію і захищає тварину після одноразового застосування протягом 4 тижнів від повторного зараження паразитами.
Після нанесення препарату на шкіру тварини, імідаклоприд швидко розповсюджується по поверхні шкіри протягом однієї доби. Сліди імідаклоприду залишаються на шкірі протягом усього періоду лікування.
Моксидектин всмоктується через шкіру, досягаючи максимальної концентрації у плазмі крові у період між 4 - 9 добами після обробки тварини і повільно виділяється з плазми протягом місяця.
Показання до використання
Лікування та профілактика собак при ураженні блохами (Ctenocephalides canis).
Лікування при ураженні вошами (Linognathus setosus) та волосоїдами (Trichodectes canis).
Лікування отодектозу (Otodectes cynotis), саркоптозу (Sarcoptes scabiei var. canis), демодекозу (Demodex canis).
Лікування та профілактика дирофіляріозу серця, легеневої артерії, інших кровоносних судин (Dirofilaria immitis, мікродирофілярїї L3 та L4); дирофіляріозу підшкірної клітковини (Dirofilaria repens, мікродирофілярїї L3 та L4).
Лікування та профілактика нематодозів дихальних шляхів: ангіостронгільозу (Angiostrongylus vasorum, личинки L4, незрілі особини), еуколеозу / син. капіляріозу, томінксозу (Eucoleus boehmi / syn. Capillaria aerophilia, (дорослі і молоді форми), креносомозу (Crenosoma vulpis).
Профілактика спіроцеркозу стінки стравоходу, шлунку (Spirocerca lupi, личинки L3).
Лікування та профілактика нематодозів травного каналу: токсокарозу (Toxocara canis - личинки L4, дорослі і молоді форми), анкілостомозу (Ancylostoma caninum - дорослі і молоді форми), унцинаріозу (Uncinaria stenocephala - дорослі і молоді форми), токсаскарозу (Toxascaris leonina - дорослі і молоді форми), трихурозу (Trichuris vulpis).
Лікування телязіозу Thelazia callipcieda (дорослі і молоді форми).
Профілактика та лікування собак при змішаних паразитарних ураженнях.
Препарат можна використовувати як один із засобів при лікуванні блошиного алергічного дерматиту.
Спосіб застосування та дози
Для зовнішнього точкового застосування (топікальне нанесення).
Схема дозування для собак
Рекомендовані мінімальні дози - 10 мг/кг маси тіла імідаклоприду та 2,5 мг/кг моксидектину, що еквівалентно 0,1 мл препарату на 1 кг маси тіла тварини.
Схема лікування повинна базуватися на окремому ветеринарному діагнозі та локальній епізоотологічній ситуації.
Наносити відповідно до наведеної нижче таблиці:
Маса тіла тварин (кг)
Розмір піпетки, яку потрібно використовувати
Об’єм (мл)
Імідаклоприд (мг/кг маси тіла)
Моксидектин (мг/кг маси тіла)
≤ 4
імідаклоприд/моксидектин, 40 мг/10 мг (розчин для зовнішнього застосування, точкового нанесення)
0,4
Мінімум 10
Мінімум 2,5
> 4-10
імідаклоприд/моксидектин, 100 мг/25 мг (розчин для зовнішнього застосування, точкового нанесення)
1
10-25
2,5-6,25
> 10-25
імідаклоприд/моксидектин, 250 мг/62,5 мг (розчин для зовнішнього застосування, точкового нанесення)
2,5
10-25
2,5-6,25
> 25-40
імідаклоприд/моксидектин, 400 мг/100 мг (розчин для зовнішнього застосування, точкового нанесення)
4
10-16
2,5-4
> 40
відповідна комбінація піпеток для забезпечення рекомендованої дози (мінімальна рекомендована доза - 0,1 мл препарату/кг маси тіла)
Лікування і профілактика сифонаптерозу (Ctenocephalides canis)
Одноразове застосування препарату запобігає майбутньому зараженню блохами протягом 4 тижнів. Доцільно поєднувати обробку тварин з обробкою місць утримання тварин та підстилок з метою переривання життєвого циклу бліх у навколишньому середовищі.
При комбінованому лікуванні блошиного алергічного дерматиту препарат застосовують щомісяця.
Лікування триходектозу (Trichodectes canis), ліногнатозу (Linognathus setosus)
Препарат наносять одноразово. Рекомендується ветеринарний огляд через 30 діб після застосування препарату, оскільки в деяких випадках необхідна повторна обробка.
Лікування отодектозу (Otodectes cynotis)
Препарат наносять одноразово. Рекомендується ветеринарний огляд через 30 діб після застосування препарату, оскільки в деяких випадках необхідна повторна обробка. Не застосовувати безпосередньо у вушний канал.
Лікування саркоптозу (Sarcoptes scabiei var. canis)
Препарат наносять двічі, по 1 дозі з інтервалом 4 тижні.
Лікування демодекозу (Demodex canis)
Обробку препаратом проводять кожні 4 тижні протягом 2-4 місяців, що призводить до помітного покращення стану тварини, у випадках легкого та помірного ступеню тяжкості. Особливо тяжкі випадки можуть потребувати більш тривалого лікування, а саме: препарат застосовують 2-4 рази з інтервалом 1 раз на тиждень. В усіх випадках лікування продовжують до тих пір, поки результати 2 послідовних щомісячних лабораторних досліджень будуть негативними (зіскріби зі шкіри). У випадках, коли після лікування препаратом протягом 2-х місяців у тварини не спостерігається покращення, застосування препарату припиняють і призначають за рекомендацією лікаря ветеринарної медицини альтернативне лікування.
Оскільки демодекоз є багатофакторним захворюванням та часто ускладнюється піодермією, дерматомікозами, доцільно проводити комплексне лікування з метою нормалізації функції шкіри, гормонального фону, поліпшення росту шерсті та підвищення імунітету.
Профілактика дирофіляріозу серця, легеневої артерії, інших кровоносних судин (D. immitis) та дирофіляріозу підшкірної клітковини (D. repens)
Слід враховувати, що тварини можуть бути заражені статевозрілими формами гельмінтів. Для профілактики дирофіляріозу препарат застосовують щомісячно в один і той самий день протягом року. Препарат починають застосовувати за 1 місяць до першої очікуваної появи кровосисних комах (комарі різних родів: Anophelex, Culex, Aedex та блох) і припиняють через 1 місяць після закінчення сезону комах. При переході з іншого препарату проти дирофіляріозу на «Прінокат® Спот-он для собак» перше його нанесення слід робити через 1 місяць після останнього застосування попереднього препарату.
Лікування при ураженні мікродирофіляріями (D. immitis)
Препарат наносять щомісяця протягом 2 місяців поспіль.
Лікування при ураженні мікродирофіляріями (D. repens)
Препарат наносять щомісяця протягом 4 місяців поспіль.
Лікування дирофіляріозу підшкірної клітковини (статевозрілі нематоди Dirofilaria repens)
Препарат наносять щомісяця протягом 6 місяців поспіль.
Лікування та профілактика ангіостронгільозу (Angiostrongylus vasorum)
Препарат наносять одноразово. Рекомендується ветеринарний огляд через ЗО діб після застосування препарату, оскільки в деяких випадках необхідна повторна обробка.
Лікування креносомозу (Crenosoma vulpis)
Одноразове застосування.
Профілактика спіроцеркозу (Spirocerca lupi)
Щомісячне застосування.
Лікування еуколеозу /син. капіляріозу (Eucoleus boehmi /syn. Capillaria aerophilia, дорослі і молоді форми)
Препарат застосовують щомісяця 2 місяці поспіль.
Лікування нематодозів травного каналу: токсокарозу (Toxocara canis), токсаскарозу (Toxascaris leonina), анкілостомозу (Ancylostoma caninum), унцинаріозу (Uncinaria stenocephala), трихурозу (Trichuris vulpis).
Препарат застосовують щомісячно.
Лікування телязіозу (Thelazia callipaeda, дорослі і молоді форми)
Одноразове нанесення.
Спосіб застосування
Видалити піпетку з упаковки. Тримаючи піпетку у вертикальному положенні, викрутити і зняти ковпачок.
Перевернути ковпачок та одягнути його іншим кінцем на піпетку. Натиснути і повернути ковпачок, щоб відкрити піпетку, розірвавши ізоляційну мембрану.
Собаку обробляють у нерухомому положенні стоячи. Розділити шерсть між лопатками так, щоб було видно шкіру. Покласти кінчик піпетки на шкіру і кілька разів сильно стиснути, щоб витиснути увесь вміст піпетки на шкіру. Препарат слід наносити лише на непошкоджену шкіру.
Протипоказання
Не застосовувати цуценятам віком до 7 тижнів.
Не застосовувати у випадку підвищеної чутливості до діючої речовини або до будь-якої з допоміжних речовин.
Не застосовувати собакам при тяжких гельмінтозних інвазіях.
Не застосовувати для канарок.
Застереження
Лікування тварин з масою тіла до 1 кг, а також хворих та ослаблених тварин повинно ґрунтуватися на оцінці ризику та необхідності лікування.
Не допускати потрапляння препарату в очі та слизові оболонки тварин, також всередину (перорально). Не допускати контакту оброблених препаратом тварин до повного висихання шкіри з іншими тваринами.
При нанесенні препарату уникати можливості злизування препарату тваринами.
Цей продукт містить моксидектин (макроциклічний лактон), тому з обережністю застосовувати собакам таких порід: коллі, великі англійські вівчарки, їх помісі та породам близьким до них.
Не допускати потрапляння препарату у воду, тому що препарат небезпечний для риби та водних організмів. Після обробки тварин препаратом не дозволяти їм купатися у відкритих водоймах протягом 4 діб.
Застосування собакам з вираженими тяжкими симптомами дирофіляріозу серця має базуватися на інформації щодо співвідношення користь/ризик.
Препарат не має терапевтичного ефекту проти дорослих і молодих форм нематод Dirofilaria immitis. Тому рекомендується, щоб усі собаки віком від 6 місяців і більше, які проживають у районах з небезпекою зараження видом Dirofilaria immitis пройшли дослідження на інвазування статевозрілими формами серцевих гельмінтів, перш ніж отримати лікування препаратом «Прінокат® Спот-он для собак».
Перед застосуванням препарату необхідно уважно прочитати листівку-вкладку.
Під час обробки тварин не можна курити, пити і приймати їжу.
Під час обробки тварин препаратом уникати попадання препарату на відкриті ділянки шкіри, слизові оболонки, в очі.
При випадковому попаданні препарату на шкіру, слизові оболонки або очі необхідно ретельно промити їх проточною водою. Якщо подразнення шкіри або очей не проходить, або препарат випадково потрапив у травний канал необхідно звернутися до лікаря і показати листівку-вкладку з упаковки.
Після роботи з препаратом необхідно ретельно вимити руки теплою водою з милом.
Особи із гіперчутливістю до складників препарату повинні наносити препарат з обережністю користуючись гумовими рукавичками.
Щойно обробленим тваринам не можна дозволяти спати в одному ліжку з власником.
Розчинник, що входить до складу «Прінокат® Спот-он для собак», може залишати плями та псувати такі матеріали як шкіра, тканини, пластик та інші. Якщо тварини утримуються у квартирі і мають доступ до меблів, то після обробки їх необхідно утримувати окремо до повного висихання препарату на шкірі.
Не має інформації щодо безпеки застосування препарату «Прінокат® Спот-он для собак» у період вагітності або лактації.
Лабораторні дослідження застосування імідаклоприду або моксидектину щурам та кролям не виявили жодних доказів тератогенності або токсичності для вагітних самок та плода.
Використання препарату під час вагітності та лактації повинно грунтуватися на оцінці співвідношення користь/ризик та тільки після призначення лікування лікарем ветеринарної медицини.
Не застосовувати одночасно з іншими протипаразитарними препаратами.
Перевищення рекомендованої дози комбінації імідаклоприду та моксидектину до 10 разів у дорослих собак переносилося без ознак побічних ефектів або небажаних клінічних симптомів. Дозу в 5 разів більше мінімальної рекомендованої, яку застосовували з інтервалом у 1 тиждень протягом 17 тижнів, досліджували на собаках віком старше 6 місяців. Вони переносили її без ознак побічних ефектів чи небажаних клінічних симптомів.
Комбінацію імідаклоприд/моксидектин застосовували цуценятам, у дозі в 5 разів більше рекомендованої, яку застосовували з інтервалом у 2 тижні по 1 дозі 6 разів. Не було серйозних симптомів передозування. Спостерігалися короткочасний мідріаз (розширення зіниці ока), слиновиділення, блювота і швидке дихання.
Після випадкового проковтування або передозування у дуже рідких випадках можуть виникати неврологічні симптоми (більшість з яких є короткочасними) такі як атаксія, генералізований тремор, очні симптоми (розширені зіниці, слабкий зіничний рефлекс, ністагм - мимовільні швидкі ритмічні рухи очних яблук в ту чи іншу сторони), порушення дихання, слиновиділення та блювання.
Чутливі до івермектину собаки породи коллі переносили рекомендовану дозу до 5 разів, що повторювалася щомісяця, без будь-яких негативних наслідків, але безпека застосування через тижневі інтервали не була досліджувана у чутливих до івермектину собак породи коллі.
Відомого специфічного антидоту не існує. При передозуванні є доцільним застосування активованого вугілля.
Препарат необхідно наносити лише на непошкоджену поверхню шкіри.
Часте використання шампуню після обробки тварин зменшує ефективність препарату. При виникненні ознак побічної дії після застосування препарату необхідно припинити подальше застосування препарату і за порадою лікаря ветеринарної медицини застосовувати альтернативний препарат.
Після застосування препарату у собак може виникнути короткочасний свербіж, еритеми на шкірі, у деяких випадках виникають ознаки запалення шерсті, які швидко проходять.
У тварин, які випадково злизали препарат відразу після нанесення, можуть виникнути ускладнення: посилене слиновиділення, блювота та ознаки нервових розладів. Ці ознаки інтоксикації зникають через декілька хвилин без додаткового лікування.
У дуже рідких випадках дія препарату може спричинити такі зміни у поведінці, як апатичність, збудження та втрата апетиту.
Правильне нанесення препарату зводить до мінімуму можливість злизування препарату.
Форма випуску
Біла одноразова тюбик-піпетка з поліпропілену (ПП) з кришкою із шипом з поліетилену високої щільності (ПЕВЩ) або поліоксиметилену (ПОМ) або поліпропілену (ПП), упакована в ламінований тришаровий пакет з поліестеру (ПЕТФ), алюмінію (Алю) і поліетилену низької щільності (ПЕНЩ).
Картонна коробка, що містить 1, 3, 4, 6, 24 або 48 піпеток.
Умови зберігання
Зберігати в захищеному від дітей місці. Зберігати у оригінальній упаковці для захисту від дії світла та вологи за температури від 0 до ЗО °С.
Термін придатності - 2 роки.
Характеристики
Вид животных |
Собаки |
Лекарственная форма |
Капли |
Тип |
Капли |
Объем |
4 |